[ walper @ 27.02.2005. 15:33 ] @
Maxtor 80GB 7200, prilikom prebacivanja istog, iz jednog u drugi comp (u oba je bio drugi HDD), jednostavno kao da se totalno izbrisao , kad ga pokusavam otvoriti trazi format, bio je pun podataka , molim pomoc
[ Not now, John! @ 27.02.2005. 19:51 ] @
Koji je OS na jednom, a koji na drugom računaru?
Možda OS na drugom ne prepoznaje particije na disku?
[ walper @ 27.02.2005. 21:10 ] @
XP je u oba racunara, pokusao sam vratiti u stari ali opet isto kao da se "resetovao", ali mi se cini da prilikom prvog dizanja u biosu nije pisalo MAXTOR vec npr "&a'tor" kao greska , ali kasnije ga je vidio narmalno ali nigdje particije ???
[ Horvat I @ 27.02.2005. 21:34 ] @
Ako imas srece los spoj kabela, ili sudar master/slave u protivnom crkla elektronika
[ walper @ 27.02.2005. 23:49 ] @
nije ni jedno ni drugo ni trece, sad mi se nudi da mogu formatirati i mislim da bi poslije toga bilo sve OK, ali gubim podatke, postoji li kakva sansa da pomocu nekog programa iscupam podatke sa diska
[ StORM48 @ 28.02.2005. 01:53 ] @
Drive Rescue ja koristim kada "izvlačim" podatke i uglavnom je uvek sve OK, bar kada su slične situacije u pitanju.

Pozdrav
[ ranikolahdd @ 28.02.2005. 03:53 ] @
kakav ti je to nacin da das odgovor koji je netacan i zakljucas temu dokle bre.
Kako to voda iz gasovitog stanja prelazi u tecno pod uticajem toplote.
I jos zakljucas da svi gledaju bruku,
Nije fora jel ovaj forum za asu licnu promociju.
[ Not now, John! @ 28.02.2005. 09:54 ] @
TestDisk sa www.cgsecurity.org
[ lancia88 @ 28.02.2005. 13:49 ] @
Pozdrav,

Citat:
ranikolahdd: kakav ti je to nacin da das odgovor koji je netacan i zakljucas temu dokle bre.
Kako to voda iz gasovitog stanja prelazi u tecno pod uticajem toplote.
I jos zakljucas da svi gledaju bruku,
Nije fora jel ovaj forum za asu licnu promociju.


Nikola, ne znam o kojoj se temi uopste radi i kome se obracas ali o prelasku vode iz gasovitog u tecno stanje pod uticajem toplote se uci mnooogo ranije od informatike, recimo poznavanje prirode i drustva.

Malko se salim ali hocu samo da Ti malo kazem da usporis i ne vodis licne ratove sa svima koji iznose neko svoje misljenje. Ne mora nuzno znaciti da svi drugi grese a samo si Ti u pravu bez obzira na Tvoje iskustvo u radu sa diskovima kao i veliku volju koju ulazes u te probleme (ja Nikolu licno poznajem kao i deo njegovog rada pa ovo uopste ne pisem napamet). Mnogi ne umeju objasniti ono sto znaju a mnoge i uspes zbuniti svojim naknadnim pitanjima ali time zajednica na forumu nista ne dobija: niti ko zna kako da resi problem niti u sustini kome i mozes to pojasniti na ovakav nacin. Stvari koje su proste razumljivo je da ceneci svoj put ka njihovom resenju ne zelis da izneses a ono komplikovanije i ne mozes tek tako da napises. Sve je to shvatljivo. Ipak, ovako opet niko nema koristi jer se vecina stvari svodi na: odnesi to u servis da pogledaju. Posle svakako sledi: kod kakvih si to kvazi-majstora nosio?

Od toga vajde nema i samo se stvara ruzna slika na forumu, dakle, cak i kontraproduktivno. Odluci zato sta zelis iz svog opusa znanja da podelis sa drugima a sta ne i onda samo iznosi delimicno, u okvirima onoga sto si spreman da ucinis. Ovaj drugi deo neka Te ne zamara: ako stvari smatras svojom poslovnom tajnom, budi dosledan pa nemoj ni oponirati njihovim predlozenim resenjima. Moras shvatiti i moderatore koji reaguju tako da zakljucaju temu kada vide da svrhe nema i da se sve u rasparavu a'lla SC pocinje pretvarati i ovaj forum.

I pazi da se tamo ne ozenis, narocito u mraku;)