[ Wolfy Alister @ 28.02.2005. 03:17 ] @
Pozdrav ljudi!
Imam jedan, za mene, veliki problem. Naime, kada snimam u bilo kojoj aplikaciji (Cool Edit Pro, Sound Forge, Logic, Cubase...) javlja se izvesno pucketanje. U mixeru je sve podeseno kako treba (100%), driveri su ok(u medjuvremenu radjena reinstalacija sistema i par puta menjani driveri), Pucketanje se javlja pri bilo kom snimanju (gitare, klavijatura, vokala) preko Line In i mikrofonskog ulaza. Masina je (ako nesto znaci):
AMD Barton 2600+
Asus A7N8X E-Deluxe
Maxtor SATA 80 GB
512MB Value Kingstona u Dual Chanel
Abit Siluro FX5200 itd.
[ @lien @ 28.02.2005. 07:43 ] @
Proveri ulaze, na kartici i probaj sa KX driverima
i nemoj pojacavati do panja ulaz kada snimas
bolje tise pa kasnije uradi normalizaciju...
www.kxproject.com
[ Burgos @ 28.02.2005. 14:51 ] @
Isključi integtrisanu karticu iz BIOSa, ako je imaš.
[ Wolfy Alister @ 01.03.2005. 02:29 ] @
Integrisana je iskljucena, kada sam rekao da je u mixeru sve podeseno, nisam mislio na jacinu 100%, vec na to da je sigurno sve podeseno kako treba (mada, na bilo kojoj jacini se desava ista stvar). Probao sam i sa KX driverima, ista stvar. Nego, da li je moguce da se ovo desava zbog slabog napona? Ispred mene se nalazi Cova koji je napravio pravu mini fabriku i crpe struju kao nenormalan, pa je napon kod mene (u hladnim danima)uzasan.
[ srki @ 01.03.2005. 02:36 ] @
I ja sam imao problema sa pucketanjem dok snimam nesto isto kao kod tebe. Imao sam neku Abit-ovu plocu i Athlona i samo sam skinuo novi bios i flashovao ga i pucketanje je prestalo. Pre toga sam probai da menjam drajvere i ostale stvari ali na kraju je ispalo da je pucketanje bilo zbog ploce. Probaj da skines novu verziju bios-a jer je mozda ta verzija koju imas na ploci malo bagovita.
[ ton_majstor @ 01.03.2005. 07:59 ] @
Pucketanje se javlja, ako sve drugo ne pali, zbog premalog "latency" vremena, odnosno previse ocekujes od tvog LIVE-a. Latency setuj na 20-30 ms, nece ti nista smetati, a komp ce imati vise "daha"...

Ako nije to, DEINSTALIRAJ KX, remove-uj Live, reinstaliraj sve od 0 sa fabrickim diskom!

Ako ne, iscekiraj buffer size iz nekog ASIO-programa (Cubase, npr.) . On ce ti predloziti pocetna resenja.

Ako ne, napon sigurno nije, jer bi se pre desavala sranja drugima u kucistu nego zvucnoj...
[ lancia88 @ 01.03.2005. 10:49 ] @
Pozdrav,

i ja se slazem za Latency time sto je pomenuo Darko ali nacelno, tj. u konkretnom slucaju mislim da struja moze izazivati probleme. Kod mene je takodje suvise uredjaja a narocito u video montazi gde funkcionisu dve linearne i dve nelinearne montaze. More kablova, upaljenih uredjaja itd. Jednom proverom smo svojevremeno dosli do zakljucka da moramo staviti filtere koji bi naponski sum skidali sa odredjenih uredjaja dok je drugom prilikom (takvih je bilo bar tri) ustanovljen problem sa konektorom bas na komunikaciji live-mikser.
[ ton_majstor @ 01.03.2005. 12:53 ] @
Hmmm, stoji... ali, ti i ja zaista imamo GOMILU uredjaja, a djecarac ima jedan komp!

Naravno, uvek moze da pozove nekoga sa mernim instrumentima i proveri napon i opterecenje mreze u kuci/stanu, ali... pocnimo od zvucne kartice... ona je ipak tu reda radi, ja vise i ne znam koliko para vredi taj Live, iako je nekada bio dobra kupovina (2002. godine)!

Pozdrav!
[ niko nista @ 20.03.2005. 15:58 ] @
Usput proveri da li pucketa onda kad radi HDD, kod SP2 (kod kog su se javili mnogi problemi) imam problem sto pucketa dok radi HDD (dok se krecu glave) to mi se dogadjalo na lap topu toshiba, mom racunaru sa audigiy2, na poslu racunar live 5.1 platinum i kod drugara na integrisanoj ASUSovoj ploci p4p800gd. Sve je problem SP2. Dok radi HDD (snimash na njega ili ucitava) cuje se sitno pucketanje. Pozdrav.
[ niko nista @ 20.03.2005. 16:00 ] @
P.S. inace LIVE5.1 je k...c od kartice.
[ ljubas @ 12.04.2005. 10:52 ] @
Svaka cast sto je neko pokrenuo i temu o ovom problemu.....

Ja imam slican problem sa mojom LIVE karticom, mada mislim da ga pre nije bilo!!!
Naravno "Pucketanje", ono se ne javlja u svim slucajevima(pustanje muzike iz Winamp-a, snimanje u Suondforge,.....), vec samo kada recimo izkompbinujem u programu cakewalk - Midi i wav, onda midi pucketa dok wav svira i cak kad se mutira... a kad iskljucim midi u mixeru onda nema pucketanja.. kazem da tog pre nije bilo a sad pucketa u ritmu lampice od HDD-a.(Mozda je u pitanju i HDD jer je to neki Hitachi 80gb A pre sam imao neki drugi i nikada se tako nesto nije desilo). I Desava se u slucaju kada "grebujem" Video sa VHS trake u nekom od programa - onda se na snimku cujee malo pucketanja.... Sve sam probao i drajvere i sve verzije windowsa ali nista, menjao sam i raspored kartica i kablove i mesto racunaru... komponente i nista.... i on i dalje ima preslusavanje.... jedino nisam podesavao latenciju... Pitanje glasi "GDE DA JE PODESIM?" u programima sa setovao malo baffere pa je malo bolje bilo al nije to to.... Pomagajte....