[ X.X.X.X @ 28.02.2005. 18:47 ] @
Pa pitanje je gore ja sam uvijek preferira na Midi Tower pa zanima me koja se ostalima kučišta sviđaju i zašto??
Hvala!!
[ Carnivore @ 28.02.2005. 19:16 ] @
Lian Li PC6277
Dizajniran specijalno za vodeno hladjenje.
Lagan (Al)
Dobijes uz njega 2x120mm ventilatora
Ugradjen filter protiv prasine
Mjesto za ventilator na vrhu kucista
itd.

Inace je tema veoma nezahvalna jer kucista ima "mali milion" i uvijek ima mjesta za unapredjenja.

Ako si mislio samo na format kucista, onda ja preferiram sto veca - tower, mada imam i jedan SFF.
[ sasa022 @ 28.02.2005. 22:54 ] @
Mnogo " siroko " pitanje.....
Vazna je funkcionalnost i dobro napajanje....
Dizajn... ukusi su zaista razliciti....
[ djblade @ 28.02.2005. 23:25 ] @
ThermalTakeX Xasser III. NEma mu ravnnog.

A ti filteri protiv prasine su cisto s***e. Ja sam ih skinuo odma jer kroz njih je znatno manji protok zraka(slabije hladzenje).

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 01.03.2005. u 10:45 GMT+1]
[ Fuzz @ 01.03.2005. 00:18 ] @
Naravno,a mislim da sam i ranije spomenuo,najvaznija je zuta boja kucista...
[ StORM48 @ 01.03.2005. 01:57 ] @
@djblade

Naravno da mu ima ravnog kada su u pitanju šljokice i šminka. TT je najobičnija božićna jelka, a cenom je opasno blizu jednog LianLi-ja, Macase-a ili Supermicra, sa kojima ne može da se poredi ni u kakvoj varijanti. Osim toga, TT kućišta proizvodi Chieftec i kao takva su odlična, ali samo kada TT ne bi povećao cenu četiri puta u odnosu na Chieftec ekvivalent i to samo na konto metalnih vrata, koja i tako ničemu ne služe. Chieftec je naspram toga fenomenalno kućište po neverovatno niskoj ceni.

Kroz filtere je manji protok vazduha, ali je zato DALEKO veći protok prašine, koja će mnogo više štete da napravi, nego što će to uraditi manji protok vazduha.

Pozdrav
[ ton_majstor @ 01.03.2005. 07:35 ] @
CRNI Chieftec BIG TOWER!

1. Izgleda sjajno
2. Napajanje odlicno 350w+
3. Mozes i da sedis na njemu
4. Ako i nesto prospes po njemu, nece nista stici do struje
5. Gomila slotova za drajvove obe vrste
6. Puno mesta za nove 80 mm ventilatore
7. Interni HD-rack x 2, ljubi ih majka...
8. Cena
9. Zavrsna obrada, nigde ne mozes da se poseces
10. ma dosta je...

PS:

11. Svi ce misliti da je unutra bar P4 na 3.0 GHz, i bice puni kompleksa...
[ ghost2k3 @ 01.03.2005. 07:41 ] @
Preporuka ide kucistu sa ruckom.
Stavis par ventilatora na njega i mozes da ga koristis kao usisivac:))
[ ton_majstor @ 01.03.2005. 12:45 ] @
Citat:
Imam i Chieftech od 80eura i TT od 200.


Citat:
Chieftec je ok ali TT je mnogo bolji to je cinjenica.


Naravno, kada je dva i po puta skuplji...

Ne razumem kakva su ti to "srecna" poredjenja!
[ Fuzz @ 01.03.2005. 12:56 ] @
Citat:
djblade:Chieftec je dobar samo mu vrata nakon godinu dana otpadnu itd...  



Ako sedis na njima,otpadnu. Ako ih samo otvaras i zatvaras onda ne otpadnu.
[ djblade @ 01.03.2005. 13:57 ] @
Citat:
Fuzz: Ako sedis na njima,otpadnu. Ako ih samo otvaras i zatvaras onda ne otpadnu.


da u pravu si ja sam sjedio na njima kao i moj prijatelj :)
Citat:
ton_majstor: Naravno, kada je dva i po puta skuplji...

Ne razumem kakva su ti to "srecna" poredjenja! :)


da si pazljivo procitao znao bi zasto je skuplji. nije sigurno dzabe

sve sto sam rekao bilo je iz iskustva i milim da neko ne bi trebao govoriti o onome sto nije probao.
[ ton_majstor @ 01.03.2005. 14:07 ] @
Pazi, care! Potpuno si u pravu: ja nemam iskustva sa TT, osim kod mojih prijatelja i po casopisima. Neko rejvuje, nekom je to ipak bilo bespotrebno (neoni i 8 ventilatora)...

Ali, TVOJE licno iskustvo (U POST-U, ne znam za ostale aspekte) je sa ta dva potpuno neuskladjena modela! Razlika u ceni ih cini neuporedivim. Nadji Chieftec od 200 (ako ima), pa poredi.. ili TT od 80...

Ne ke**m, nego stalno srecem ljude (ne mislim sada na tebe) koji uredno porede babe i zabe:

- Moj Kadet Suzana iz 1986 je bolji od tvog novog Logana..
- Moj sintisajzer ima vise dirki
- Moja zena bolje kuva
- Moj tast bolje razliva pihtije
- Moj pop lepse peva...

Smesno, ali lici!

Nema ljutis!

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 01.03.2005. u 16:19 GMT+1]
[ kUdtiHaEX @ 01.03.2005. 14:33 ] @
Pa uvek imate kucista JingJangJung od 20 i kusur evra...

U rangu do 60e ja preporucujem DTK kucista koja su za te pare stvarno odlicnog kvaliteta. Chieftec vise nije Chieftec, sada sve to proizvodi Delta i Chieftec danas nije kao Chieftec pre 1 ili vise godina. Ali opet, do 90e nema bolje kupovine to je sigurno.

Sto se TT Xaser 3 kucista tice, ja sam ponosni vlasnik jednog i prezadovoljan sam. Imam prostora koliko zelim, odlicno hladjenje (ne znam sta kome smetaju filteri za prasinu, meni odlicno rade posao) i siguran sam da sam pametno ulozio pare (jos sam stavio fensi neonke i svetlece round kablove :)). Mada, licno mislim da je dati 150e za kuciste ludost (sem ako vam bas nije potrebno).
[ djblade @ 01.03.2005. 14:44 ] @
Citat:
ton_majstor: Pazi, care! Potpuno si u pravu: ja nemam iskustva sa TT, osim kod mojih prijatelja i po casopisima.


eto!

i nije bas bezpotrebno imati hladnjake na kucistu...

ne ljutim :)
[ Carnivore @ 01.03.2005. 14:49 ] @
Bez obzira sto cu mozda navuci kritike za vrat, usudio bih se reci da niti jedan proizvodjac kucista ne moze ni da se priblizi Lian Li proizvodima.

A to sto TT ima mjesta za 14 ventilatora samo znaci da projektanti nisu bili u stanju da naprave kuciste koje bi s manjim brojem ventilatora uspjesnije hladilo komponente.

Evo linka na jedan test kucista gdje testiraju (cini mi se) 15 ventilatora u jednom kucistu, a na kraju se ispostavilo da to uopste nije potrebno. E, u tom je carolija Lian Li-a.

http://www.short-media.com/review.php?r=230
[ sasa022 @ 01.03.2005. 21:11 ] @
Carnivore je u pravu.... Izem ti kuciste koje zuji i radi ko usisivac
15 ventilatora...stvarno smesno...
[ StORM48 @ 01.03.2005. 22:34 ] @
@Carnivore

Ne samo da od mene NEĆEŠ dobiti kritike, već mogu da kažem da si potpuno u pravu. A kada je Lian-Li u pitanju... mislim, porediti TT sa njima je kao poređenje bubašvabe i slona. No less, no more.


@Djblade
PO 1000000001. put - TT NE PROIZVODI KUĆIŠTA, već samo logotipe i montira vrata na njih. Ta kućišta su proizvedena u Chieftec-u.

Drugo, odmah da se razumemo. Ja sam sasvim dovoljno ozbiljan, samim tim što se ne rukovodim tuđim znanjem/iskustvom sa nekakvih sajtova, već sve sam probam. To što ti uvek potenciraš COPY/PASTE tehniku, nije moj problem. Ništa lično.

Otpadaju vrata na Chieftec-u? Pa ne znam... ako pokušavaš da radiš zgibove na njima, verovatno da otpadaju. Ja za ovih x godina unazad, koliko imam prilike da radim sa tim kućištima, nikada nisam video da nekome otpadnu vrata.

A pored svega, već je Carnivore rekao - kućište je kvalitetno ako je u svemu najbolje, a ne po tome što ima 124 razna ventilatora. Na stranu što je prostor u jednom i u drugom, totalno neuporediv.

Što se hlađenja tiče... i to je glupost. Na Chieftecu BA01 imam mesta za.... da vidim... 8x90mm ventilatore + 2x120mm, ali ni da sam blesav ko motka, ne bih stavio ni polovinu toga, a kamoli 10-15 komada. Dve 120-ice izvlače vazduha više nego 6 80-ica. Toliko da se zna.

Sam izgled TT-a se u mnogome može preslikati na bilo koji pravi Chieftec, osim možda metalnih vrata (mada ni to nije neki poseban problem). Sve one gluposti tipa, Hardcano, providna stranica, neonke i slične džidžabidže, sve zajedno mogu da se nađu za 60-80 evra i dobićeš kućište koje je: 1)jeftinije, 2)lepše, jer je tvojih ruku delo.

Pozdrav
[ sasa022 @ 01.03.2005. 23:14 ] @
Sto niko nije pomenuo CoolerMaster

http://www.coolermaster.com/in...include&files=chassis.html
[ ton_majstor @ 01.03.2005. 23:18 ] @
Uuuuuu, ovo je novost i za mene!

Citat:
@Djblade
PO 1000000001. put - TT NE PROIZVODI KUĆIŠTA, već samo logotipe i montira vrata na njih. Ta kućišta su proizvedena u Chieftec-u.


Mislim, StORM48, imas od mene gajbu piva ili adekvatno tome, ako je to istina!

A koja vrata TT montira? Ona sto Chieftec-u otpadaju? (ovo se vec izivljavam)

Uf, nema udarca bez starca...
Zao mi je sto sam u pravu...

Brisite po nahodjenju!


[ Fuzz @ 01.03.2005. 23:31 ] @
Ok,da rezimiramo. Chieftec ima tim strucnjaka. Oni prave vrlo dobra kucista i napajanja. Medjutim jos nisu na tom nivou tehnoloske razvijenosti da bi znali da naprave vrata. Koja korisnici mahom otkidaju. Tako nastaje TT koji pravi oklopna vrata za profesionalne korisnike. Ta vrata korisnici ne otkidaju. Korisnici posecuju forum i hvale fantasticna kucista. Jer imaju super vrata.
[ StORM48 @ 01.03.2005. 23:42 ] @
@Ton majstor
Hehehe :)
Naravno da je istina. To je kooperacija otpočetka. Na zapadu je TT prvo pokušao sa modding-om Macase kućišta, ali su ona u startu previše skupa, pa im je zarada bila mala. Onda su našli Chieftec, od koga i dan-danas uzimaju kućišta, prepravljaju ih i prodaju po 2-3 puta većoj ceni.

TT bi bio odlično kućište, kada bi koštao adekvatno izmenama - što znači pola kvadrata aluminijuma, nešto nalepnica i ventilatora, a sve to sa Harcano dodatkom. Ovako, to mu dođe kao Golf koji platite 30000 evra, iako nov košta 15000, a spojleri i alufelne 5000.

@Fuzz
Samo ću reći - HAHAHAHAHAHAHA :))))))))))
You're damn right!

Pozdrav
[ djblade @ 02.03.2005. 02:29 ] @
Citat:
Fuzz: Ok,da rezimiramo. Chieftec ima tim strucnjaka. Oni prave vrlo dobra kucista i napajanja. Medjutim jos nisu na tom nivou tehnoloske razvijenosti da bi znali da naprave vrata. Koja korisnici mahom otkidaju. Tako nastaje TT koji pravi oklopna vrata za profesionalne korisnike. Ta vrata korisnici ne otkidaju. Korisnici posecuju forum i hvale fantasticna kucista. Jer imaju super vrata.


E vidim da si dobro skontao poentu citave price. Svaka ti ga dala.

Citat:
StORM48: @Ton majstor
Hehehe :)
Naravno da je istina. To je kooperacija otpočetka. Na zapadu je TT prvo pokušao sa modding-om Macase kućišta, ali su ona u startu previše skupa, pa im je zarada bila mala. Onda su našli Chieftec, od koga i dan-danas uzimaju kućišta, prepravljaju ih i prodaju po 2-3 puta većoj ceni.

TT bi bio odlično kućište, kada bi koštao adekvatno izmenama - što znači pola kvadrata aluminijuma, nešto nalepnica i ventilatora, a sve to sa Harcano dodatkom. Ovako, to mu dođe kao Golf koji platite 30000 evra, iako nov košta 15000, a spojleri i alufelne 5000.

@Fuzz
Samo ću reći - HAHAHAHAHAHAHA :))))))))))
You're damn right!

Pozdrav


A za tebe bi bilo mozda malo bolje da se ugledas na druge moderatore i manje lap.... Dugo covjek od tebe nije pametne cuo samo neka potparavanja. Al et ti si moderator i imas bistrih ljudi koji te sljede.

SAMO NAPRIJED MOMCI BUDUCNOST JE NA VAMA :)
[ lancia88 @ 02.03.2005. 18:05 ] @
Pozdrav,

mislio sam da se ne upustam ovde ali ocito je da mora nekakva mala intervencija da padne:)

djblade, niko nije ovde bogom dan da i ostane moderator pa i nije bas dozvoljeno moderatorima da svasta pricaju ili lupetaju. Ponekad se misljenja razlikuju ali zato svi imamo mogucnosti da iznesemo argumente pa ce se lako videti ko je u pravu a ko ne. Relativno malo se brise statisticki na ovim forumima a HW je prilicno egzaktna stvar pa nije tesko ni zakljuciti ko zna a ko lupeta ili prepisuje tudje kao da daje svoje misljenje.

Imali smo ovde sukob oko izbora kucista i procitali nekoliko misljenja ali i iskustava. Prema Tvojim iskustvima, Tvoj favorit je TT naspram Chiftec-a i ja se tome ne bih suprodstavljao gledajuci stvari iz drugog ugla: ko ima dovoljan budzet i ne smatra preskupim poboljsanja na TT kucistu apsolutno i treba da ga kupi. Za skromnije budzete ocito je da ce i Chiftec zadovoljiti jer svakako oba proizvodjaca nalaze svoje puteve ka kupcima. Prema tome, svako je izneo svoje pa neka sam korisnik odluci sta mu je po volji.

Druga stvar me kod Tebe nagnala da napisem ovaj post jer se sa njom ne slazem. Dozvoljavam da je u pitanju afekt ali ljudski je i posle afekta biti realan:

Citat:
djblade:Dugo covjek od tebe nije pametne cuo samo neka potparavanja.


Ovo je u koliziji sa http://www.elitesecurity.org/tema/99532/0#645030
gde je neposredno Storm pokusao da Ti svojim savetima zastiti budzet i predlozi najiskrenije resenje kakvo si konacno i prihvatio uz neslaganje po pitanju frekventnosti backup-a. To takodje treba imati u vidu pa kad nam nekada polete prsti po tastaturi nekontrolisano, cisto da ostanemo realni.

To je bar moje misljenje.

Jos jedan citat cu izdvojiti kao mozda i kljucan, izreceno manirom iskusnog coveka:

11. Svi ce misliti da je unutra bar P4 na 3.0 GHz, i bice puni kompleksa...

Svaka cast Darko, ovo je sam centar!
[ ton_majstor @ 03.03.2005. 08:07 ] @
Mislim, ovako: da sam kupio, na primer Xaser, onaj crveno-crni (albanski), sa gomilom neonki ili nesto slicno od TT-a, sve moje potencijalne musterije (oni koji me vide ili dolaze kod mene prvi put) bi me proglasile za neozbiljnog "igraca igrica" (sto i jesam, al to ovde nije tema)!

Ovako, kupio sam ovaj crni "spomenik" i ko god dodje i vidi ga, smatra me za ozbiljnog i pouzdanog, jer nesretni Chieftec tako i izgleda (a i radi)! Obicno, kada me pitaju sta je unutra, mogu da kazem sta god hocu, jer, em se ne vidi, a posebno: ko sme da me pita da ga pomerim, otvorim i pokazem "iznutrice"?

Ovako, imam solidnu konfiguraciju (pise negde u anketama), ali sebi najvise licim na lika koji ima obicnu, "plain" bembaru, sa velikim gumama, a zalepio M3 na dupe i svi misle da je to istina!

Hehehehe...
[ lancia88 @ 03.03.2005. 12:14 ] @
Pozdrav,

ma prava stvar, kazem ja....
Sustina onoga sto se kupuje je da to drugi saznaju, ne samo kod racunara vec svuda, to je osnovna ljudska priroda. Za sve ostalo, od kvaliteta do novca a preko naizgled trivijalnih ali ne i nevaznih stvari kao sto su pomenuta vratanca, svako moze sam sebi da izabere, bar je ovde bilo poprilicno diskusije pa ima sirok dijapazon iznesenih faktora za odlucivanje.