[ zeka @ 28.02.2005. 21:37 ] @
Imam soundblaster 5.1 live digital karticu sa kodnim imenom sb0220
POjavio mi se jedan problem.
Kartica je radila kada sam je kupio sve do reinstalacije windowsa.
Sada kada instaliram windows i pocnem sa instalacijom drajvera sa cd-a,koji su re radili super, program prijavi:" could not detect any soundblaster audio card on your....."
Po default-u bi trabalo da posle instalacije drajvera i neophodnog softwera sa cd-a u Device Manager-u prijavi karticu pod imenom sounblaster live...
Medjutim kao sto vec rekoh dogadja se gore pomenuto.
Ali da stvar bude jos zanimljivija drajvere mogu da instaliram preko Device managera
i naravno kartica tako radi pod windows-om ali nemogu da podesim da mi recimo radi bas na zvucnicima niti da to bude 5.1 zvuk a o naprednim funkcijama ni govora.
U ovom slucaju mi u Device manager-u karticu prijavljuje kao "emu10k1 sound procesor" dok je game port pod nazivom " game port creative live" odonosno karticu ne prijavljuje kao live a game port da???????
Zbog toga mi soroundmixer ne radi posto ne moze da prepozna audio device?
A ko ima ovu karticu zna da bez soroundmixer-a ne moze nista da se namesti.
Zanima me sta se dogadja i da li neko zna da mi objasni u cemu je problem.
A posebno ako neko zna da objasni samu arhitekturu kartice?
Drajveri su radili ok kazem jos jednom tako da problem ne moze da se resi skidanjem novih sto sam i probao.
A da inace imam soltek 65dv plocu sa apolopro chipsetom i celerona na 1.1 i 256mb rama ako to pomogne nekome u resavanju problema
NEEED HELP
P.S. Kartica radi na drugoj ploci.
moguce je da u biosu treba nesto podesiti ali ja ne znam sta vise posto koliko vidim nema podesavanja za takve stvari osim da iskljucim muzicku sa ploce mada i to ne pomaze jer sam probao.
Guranje kartice u druge slotove isto neradi!

[ slacker @ 28.02.2005. 22:06 ] @
Probaj sa zadnjim driverima:
http://hr.europe.creative.com/support/downloads/
File se zove LiveDrvUni-Pack(ENG), zadnji datum.
[ zeka @ 28.02.2005. 23:09 ] @
pa rekoh vec da nece ni sa njima
[ StORM48 @ 01.03.2005. 01:59 ] @
Makni je u neki drugi slot, pa probaj ponovo.
Live kartice su već osvedočeni gnjavatori po ovom pitanju.

Pozdrav