[ nika100 @ 28.02.2005. 21:52 ] @
Cao!Ako neko hoce samnom da napravi igricu u VB neka mi se pridruzi!
Hocete li vi da smislite ideju ili da dovrsimo neku zapocetu samo odgovorite!
Evo su zapocete:
Cuvar grada:
Code:

 _________
|         |                                                                          Poeni:
 \       /                                                                            82
  |     |
/        \
|         |
|         |
 \       /
   \   /
     I 
                      _________
                     |         |                                                      Najveci skor:
                      \       /                                                        24
                       |     |
                      /       \
                     |         |
                     |         |
                      \       /
                        \   /
                          I
            \===========/
              \       /
                \    /
                  --
GRADGRADGRADGRADGRADGRADGRADGRADGRADGRAD...

Fora je ti si kanta i hvatas bombe da ne padnu na grad...
[ Milos Dedijer @ 01.03.2005. 14:26 ] @
Uradjeno mali milion puta... Oces kod(nije moj)?
[ nika100 @ 01.03.2005. 19:08 ] @
Moze!Ionako moze da bomba padne na samo 1 pixel!
[ Pr[o_O]F @ 01.03.2005. 19:13 ] @
Ajd postuj taj source [Ded4]
[ nika100 @ 01.03.2005. 19:21 ] @
E a sta kazete da pravimo neku novu?
[ nika100 @ 01.03.2005. 19:22 ] @
▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▀▀▀▀▀ ▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌
µ µ
[ Aleksandar Ružičić @ 01.03.2005. 19:59 ] @
pazi ovako, ako umes da crtas (ne mora bas dobro jer sam ja ocajan u tome!) rado cu ti se pridruziti. vise puta sam pokusavao da napravim neku igru al il mi je glupa ideja ili ne mogu da zavrsim zbog grafike! evo sta sam ja pokusavao:
[1] - nesto slicno ovome sto si predlozio (samo sto su meni padale loptice). ja sam zapravo video jednu takvu igru na PSC (verovatno je to taj kod sto je deda predlozio - ja sam mu ga dao) pa sam na osnovu nje uradio jednu koja se zove Planet Catcher. sad cu da potrazim kod pa ga kacim...
[2] - nesto na foru RPG-a, niti sam imao pricu niti grafiku pa nisam ni mogao da odmaknem vise od engine igre (koji je takodje ostao nedovrsen)
[3] - Lavirint. Ti si coveculjak koji da bi izasao iz lavirinta mora da sakupi dovoljan broj novcica (ili sta vec, ne znam nisam stigao dotle - zbog grafike!) a da ne bi bilo dosadno imas neke neprijatelje koji te jure po tom lavirntu i ne daj boze da te uhvate! (:D)

Pa sad ako ti treba moja pomoc rad sam da uradimo nesto zanimljivo, i naravno ako hoce jos neko da se prikljuci...

pozdrav!
[ nika100 @ 01.03.2005. 20:18 ] @
Citat:
krckoorascic
Pa sad ako ti treba moja pomoc rad sam da uradimo nesto zanimljivo, i naravno ako hoce jos neko da se prikljuci...

pozdrav!

Hvala ti!
Moze da mi se pridruzis!
Svidja mi se ono pod broj #3,ali ako hoces imam i ja jos jednu ideju(mozda malo glupu!):
Da napravimo nesto kao dx-ball i space invaders u jednom!
Da izgleda ovako:


vvvv
+ + -neprijatelj
..I..

* -Neprijateljski metak


*


*


O -Tvoja kuglica


<_______> -Ti

A ovako znam dobro da crtam u Photoshopu i u Paintu.
Pa ti kazi sta ti se vise svidja!
Hvala! ;-)
[ Dark Icarus @ 01.03.2005. 22:48 ] @
Ako vam treba bilo kakva pomoć (savet/lekcija/tutorial) oko programiranja ili dizajna igara, slobodno pitajte.

Ili još bolje, ako hoćete mogu da vam dam design document za jednu prostu igru sa relativno originalnom tematikom, pa da onda vi odradite tu igru a ja da vam pomažem, korak po korak. I ja sam bio početnik pre 3-4 godine, još se sećam tačno šta me je klalo.

Kao što sam već govorio krcku u nekim prethodnim temama, valjalo bi da počnete od pong-a pa da na tome gradite igru.
[ Aleksandar Ružičić @ 02.03.2005. 12:38 ] @
:D podseti me, sta to bese Pong? (da nije ono sa busenjem balona???)
[ Milos Dedijer @ 02.03.2005. 13:10 ] @
Ajde krcko daj tog Planeta...

E ljudi ocu i ja da pomazem(ukoliko je to moguce ). . .

E a da napravimo Anal Intruder...

E ljudi igra treba da ima poentu nije dovoljno da samo trcis kroz lavirint i kad izadjes onda nista(vidi se da sam ljubitelj undress me igara). takve igre smore posle jednog igranja.
[ Aleksandar Ružičić @ 02.03.2005. 16:34 ] @
eve ga Planet Catcher! samo imajte uobziru da mi je to bila prva igra tako da nemojte mnogo da budete kriticni :D
[ Dark Icarus @ 02.03.2005. 17:52 ] @
Pong = 2 reketa, jedan na levoj i jedan na desnoj strani ekrana, i loptica.
Ono na šta ti misliš je Pang :)
Kec iz poznavanja istorije igara. Pong je bio prva kućna video igra.
[ nika100 @ 02.03.2005. 21:52 ] @
Hej!Izvinite sto me nije bilo toliko dugo!Internet mi nesto sr*o.Pa evo me!
Svidja mi se ideja PANG!
Dobar je i planet cacher!
Ali da li vam se svidja indeja sa DX(Arkanoid)ball invadersima!
Izaberite sta vam se svidja pa mi javite!Ja cu sutra biti ovde oko 9:30 am i oko 9:00 pm pa se cujemo!
Imam jos nekoliko ideja pa ako hocete da postujem pa da vidite!
'Ajde da se odlucimo pa da predjemo na posao :+)
[ nika100 @ 02.03.2005. 22:24 ] @
Treba da napravimo neku zaludjenicku igru (Kao sto je npr.Icy Tower).
Evo ovako:
Ako hocete da pravimo lavirint onda treba da napravimo Map editor sto nije toliko tesko jer sam pre nekih mesec dana skinuo nesto nalik na dx-ball sa map editorom!
Mozemo njega da iskoristimo jer je isuvise lako napravljen!
2)Moramo da smislimo pricu!
Evo primera:
Decak je setao sumom i ugledao zamak!
Nekoliko puta je pokucao na vrata ali nista.
Odjednom vrata se otvorise.
Decak udje u zamak i zatvorise se za njim vrata.
Unutra je bilo dosta mracno.
Posle nekog vremena decak je ugledao neku cudesnu svetlost i uputio se ka njoj.
Vrata od te prostorije se zalupise,a svetlo svetli sve vise i vise!
Ukapirao je da ta svetlost dolazi iz jedne kutije!
Otvorio ju je i video neku staru tablu i lopticu.
Prvo je pomislio da je to mapa zamka ali posle nekog vremena shvata da je to lavirint.Razmisljao je i dosao je do zakljucka da lopticu treba da ubaci u lavirint.Tako je i uradio.Sve se pocelo pretvarati u velike zidine nad kojim je tmurno nebo puno munja!Decak je poceo da seta napred-nazad dok nije ugledao natpis "Da bi se vratio u normalan svet moras da nadjes izlaz iz svih deset lavirinta!Zapamti:Na svaki minut lutanja po lavirintu stvara se jedno cudoviste koje te juri!Zato bolje odmah kreni.Vreme istice!"
3)Moramo da napravimo dobre zvucne efekte i dobru grafiku!
Eto to je sto se tice lavirinta(Izvinite,al za sastave sam grozan)
Sto se tebe Ded4 tice slobodno udji!
I obavezno napisi koji deo posla najvise znas da radis!
[ nika100 @ 02.03.2005. 22:36 ] @
Secam se jedanput sam napravio Pong,ali sa toliko losim AI protivnika da je to neverovatno!Kompjuter samo prati "Top" koordinate lopte i nikada ne masi!
Nije ni to toliko tesko!
Ovo je slika Atarijevog modela C-100 iz 1976
[ Milos Dedijer @ 02.03.2005. 22:41 ] @
E jbg...

AI bi trebao da bude priblizan ljudskom... A i ne mora sto si vec pokazao...
[ nika100 @ 02.03.2005. 22:44 ] @
Mogu negde da nadjem source ako ti treba pa da ga postujem
[ Milos Dedijer @ 02.03.2005. 22:52 ] @
Postuj vojnak da ucimo od MAJSTORA

Ozbiljno postuj negde, ja sam slab u VB, tek sam poceo... Mozda nesto naucim...

[Ovu poruku je menjao [Ded4] dana 03.03.2005. u 00:10 GMT+1]
[ nika100 @ 02.03.2005. 22:59 ] @
Ajde da malo probrljam po hard-u da vidim gde mi je.Pa cu sutra ujutru da postujem!Samo da znas jadan je
Ali pokusacu da ga malo preuredim ;D
[ nika100 @ 03.03.2005. 09:33 ] @
Evo popravljam AI :-)
[ nika100 @ 03.03.2005. 10:21 ] @
Evo popravio sam AI tako da i kompjuter moze da gubi.Ali je dosta retardiran
Pre dve godine odprilike sam skinuo taj kod sa PSC.Onda sam dodao prvo protivnika(koji nije mogao da gubi) pa sam malo sredio da pise koliko ima sati,i danas sam mesto sata stavio 2 label-a i napravio poene.
Dal da stavim da poeni mogu da se cuvaju u kriptovanom txt fajlu?
Evo igra sa sourceom je u attachmentu.
A ovako je izgledao prvi kod(sa PSC-a):
Code:

Dim vmom As Integer 'holds the ball's vertical momentum
Dim hmom As Integer 'holds the ball's horizontal momentum


Private Sub Form_Load()
    Randomize
    'make the vertical and horizontal moment
    '     ums random
    vmom = 100 + Int(Rnd * 200)
    hmom = 100 + Int(Rnd * 200)
End Sub


Private Sub Form_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
    'move the paddle to the mouse's position
    '     
    Shape1.Left = X - (Shape1.Width / 2)
End Sub


Private Sub Timer1_Timer()
    'move the ball, based on the virtical an
    '     d horizontal momenutm
    Shape2.Top = Shape2.Top + vmom
    Shape2.Left = Shape2.Left + hmom
    'see if the ball is hitting the surface 
    '     of the paddle


    If (Shape2.Top + Shape2.Height) > Shape1.Top Then


        If Shape2.Left + Shape2.Width >= Shape1.Left And Shape2.Left <= Shape1.Left + Shape1.Width Then
            vmom = -vmom
        End If
    End If
    'see if the ball has hit the edge of the
    '     screen


    If (Shape2.Left + Shape2.Width) > Form1.Width Then
        Shape2.Left = Form1.Width - Shape2.Width
        hmom = -hmom 'this reverses it ball's direction
    ElseIf Shape2.Left < 0 Then
        Shape2.Left = 0
        hmom = -hmom 'this reverses it ball's direction
    ElseIf Shape2.Top < 0 Then
        Shape2.Top = 0
        vmom = -vmom 'this reverses it ball's direction
    ElseIf Shape2.Top > Form1.Height Then
        MsgBox "You lost!"
        Timer1.Enabled = False
    End If
End Sub
[ Aleksandar Ružičić @ 03.03.2005. 12:28 ] @
nije ti los ovaj pong (mada imam neke zamerke...) samo kad budemo radili igru (ma koja to bila) ja predlazem da ne koristimo kontrole (npr. Image, PictureBox) kao objekte (kao sto sam ja radio u Planet Catcheru!) vec da sve to crtavmo u memoriji i posle bacimo na jedan picture box....
a sto se tice nekog map editora sto si pominjao evo ovde nekog mog map editora za onaj lavirint sto sam poceo (i nikad zavrsio), nije neka perfekcija ali moze lako da se popravi i preradi... (za pokretanje vam je potreban SSubTmr6.dll sa vbAccelerator-a, koji sam ubacio u zip...)
[ Milos Dedijer @ 03.03.2005. 14:55 ] @
Citat:
krckoorascic: vec da sve to crtavmo u memoriji i posle bacimo na jedan picture box....


Offscreen buffer... :D ili sta god...

joj ovo je mapmaker za kroki games... hehe
[ Dark Icarus @ 03.03.2005. 16:27 ] @
Ako će ovo biti projekat za učenje, ne preporučujem ništa što ima skriptovane sekvence (dečak ugleda zamak itd.); ne preporučujem ništa što podrazumeva uništavanje neprijatelja (te stoga zahteva dinamičku kreaciju i uništavanje entiteta itd.); ne preporučujem ništa što zahteva puno rada. Na osnovu ličnog iskustva znam da ljudi najbolje reaguju na kod koji odmah daje vidljive rezultate na ekranu.

Osnovna poenta je da odradite (odradimo) neku igru koja ima "gušta", ali se lako programira, sa malim kodom. Baš zato, Arkanoid/space invaders igre su dobre, ali Pong je još bolji, iz prostog razloga što se radi o samo 10ak varijablica. Kostur Ponga može da bude gotov praktično odmah, a posle toga možemo da ga proširujemo i da tako učite osnove programiranja igara.

E pa sad ćete da čujete moju ideju za jedan "tutorial" projekat, VectorBall, koji sam ja sam zakuvao a drage volje bih ga odradio sa vama.

(Pod pretpostavkom da svi znaju kako se kreira projekat i kako se podešavaju komponente, reference, properties različitih klasa. Ako neko ne zna, prvo bismo to prešli.)

1) Počećemo sa najosnovnijim Pongom, tako što ćemo napraviti jednostavne mehanizme kretanja lopte i reketa. Input ćemo regulisati preko keydown i keyup, a grafiku preko Line procedura, dakle preko linija. U ovoj verziji neće biti zvuka. Malo ćemo da poradimo na fizici kretanja i odbijanja lopte u 2d. Ali samo malo. Gameplay će biti procesovan putem Timer eventa.

2) Sledeći korak će biti da naučimo kako ubaciti API procedure u naš kod. Za početak, sndPlaySound za zvuk, BitBlt za grafiku, i GetAsyncKeyState za input. I tako ćemo dobiti elementarnu grafiku i zvuk. Ja ću da uradim grafiku za rekete i za loptu.

3) Malo "naprednog" programiranja. U ovom koraku ćemo da naučimo kako da isfragmentišemo kod u module da bi bio čitkiji, i kako da se otarasimo tajmera i procesujemo mehaniku igre u Loop petlji. Zatim ćemo prebaciti varijable reketa i lopte u odvojene UDTe (User Defined Types) kako bismo naučili strukturu podataka.

(Ovde bismo mogli da naučimo da crtamo transparentne sprajtove.)

4) Četvrti korak će biti dodavanje specijalnih poteza i powerupova, kao što je mogućnost da se lopta lepi za reket, da se reket širi i skuplja, itd. Takođe ćemo poraditi na fizici i matematici da bismo dodali malo šmeka - npr. reketi koji imaju inerciju, pojavljivanje "crne rupe" koja privlači lopticu u nasumičnom smeru, itd. Funkcija ovog dela je da odradimo pozicioniranje petlji i "if-else-end if"-ova u kodu.

5) Ovde bi već bio red da igri dodamo početni meni, za početak sa samo 2 dugmeta ("New Game" i "Exit"), ali u ovom delu ću detaljno pokriti problematiku interfejsa. I nemojte misliti da ćete koristiti ScreenButton kontrolu!

6) Sledeći korak će biti prebacivanje igre u treću dimenziju. Ovde ne mislim na Direct3D. Nešto malo matematike i par prostih grafičkih manipulacija će učiniti da igra ima 3D izgled. Sve što je potrebno je ubacivanje blage perspektive (crtanje terena kao trapezoida umesto kao pravougaonika) i dodavanje "senke" ispod reketa.

I, pre nego što se okrenete, imaćemo simpatičnu igricu za dva igrača.

7) Od ovog trenutka nadalje ubacićemo podršku za DirectInput kako bismo naučili osnove DirectXa.

8) Ako neko posle ovoga bude zainteresovan za dalji rad, možemo da radimo DirectSound i DirectDraw podršku. Ali to će već biti Advanced Class.

Kada budemo imali završeni ovaj mali projekat, mogli bismo da pređemo na fazu II moga plana a to je da vas naučim ponešto o OO programiranju i klasama, i o ubacivanju istih u "našu" igru, nakon čega bismo "rekete" zamenili "igračima", dodali AI, i na kraju dobili neku svemirsku sportsku igru.

Svaki korak ću detaljno dokumentovati, i to baš ovde, na forumu, tako da bi ovo mogao da bude sjajan tutorial za sve buduće VB Game Programmer Wannabes. Postavljaću i screenshotove ako treba.

Od svih prisutnih će se očekivati da daju rešenja na probleme koje ja postavljam, a nikako da samo rade copy-paste koda koji će ovde biti rađen. Takođe bismo mogli da vežbamo programiranje u grupi i da delimo zadatke. Ako naiđete na nešto što ne možete sami da uradite, naravno da ću to detaljno objasniti uz primere.

Pa.... šta mislite? Je li neko za to? Ako jeste, otvoriću nov topic koji će biti rezervisan za ovaj projekat.
[ Milos Dedijer @ 03.03.2005. 17:59 ] @
OK je ideja...

Ali se nadam da cete poceti od samog pocetka sa nekim prostim stvarima... Jer evo ja(a verujem da nas ima jos...) ucim VB tek 2nedelje ali poznajem tematiku pa cu vrlo verovatno moci da vas ispratim do kraja.

OK?
[ Aleksandar Ružičić @ 03.03.2005. 19:00 ] @
OK, ja sam definitvo za ovo! :D
ali, ako nije problem ja bi se prikljucio tek od 4. koraka, jer sve do toga znam perfektno (mislim znam i neke korake posle, do DX, al nisam bas toliko jak u njima :D) a treba da kodiram jedan skin (za winamp) koji je crtao jedan slovenac...

Pozdrav!
[ nika100 @ 03.03.2005. 21:33 ] @
Znaci treba vec od sad da uradimo neki manji Engine igre koji ce biti sposoban za pomeranje loptice u pravom smeru.
Igra ce za sada (ako vi to hocete) da se sastoji samo od Shape-a.
Pokusacu malo da uradim i score.
Mozemo i da koristimo za pomeranje loptice gore navedeni kod ili da prepravljamo moju(retardiranu)igru.
Evo ja cu sutra ili prekosutra (mozda i danas)da postujem bolji kod.
Ovako je najbolje za nas projekat:
Da engine pravimo kao 'Bas' fajlove ili kao 'Dll' fajlove.
Da svaki korak (npr.za zvuk,bolji ai,...) postujemo ovde i da ga drugi preuzmu kako bismo svi naucili po nesto i brze uradili.

[ Milos Dedijer @ 03.03.2005. 22:03 ] @
Zbog mene bi valjalo da uvedete -1 korak...

dim korak as integer
if korak > 1 then
msgbox "ljudi ne znam nista !!!"
[ Dark Icarus @ 03.03.2005. 22:07 ] @
Citat:
nika100: Znaci treba vec od sad da uradimo neki manji Engine igre koji ce biti sposoban za pomeranje loptice u pravom smeru.
Igra ce za sada (ako vi to hocete) da se sastoji samo od Shape-a.

Može prvi korak sa Shape-om ali sve kontrole ćemo izbaciti od koraka 3 pa nadalje.
Citat:
nika100:Mozemo i da koristimo za pomeranje loptice gore navedeni kod ili da prepravljamo moju(retardiranu)igru.
U suštini kod je sasvim OK za početak, ali napisaćemo ga ponovo pošto se dogovorimo oko konvencija kodiranja.
Citat:
nika100:Da engine pravimo kao 'Bas' fajlove ili kao 'Dll' fajlove.
Nećemo ulaziti u DLL-ove zato što komplikuju stvari a nisu neophodni. Ceo kod će biti otvoren svima, svi fajlovi će biti u bas formatu, čak nećemo ni postovati EXE kad već svako može da ga kompajlira.
Citat:
nika100:Da svaki korak (npr.za zvuk,bolji ai,...) postujemo ovde i da ga drugi preuzmu kako bismo svi naucili po nesto i brze uradili.
:p
Apsolutno, ceo proces mora biti 100% otvoren.
Citat:
krckoorascic:ali, ako nije problem ja bi se prikljucio tek od 4. koraka, jer sve do toga znam perfektno (mislim znam i neke korake posle, do DX, al nisam bas toliko jak u njima :D)
Apsolutno, svako može da "upadne" a bome i da "ispadne" kada hoće. Mada mislim da bi trebalo da posećuješ temu i pre toga.

(Naknadno dodato u editu)

Ako smo spremni, otvoriću novu temu u kojoj ćemo da pravimo samu igru. Potražite "Vectorball - Tutorial projekat za pravljenje igara u VBu." u VB&ASP. Čisto da potencijalni učesnici u tutorialu ne budu zbunjeni našim razglabanjem o Pongu na početnim stranama ove teme.

[Ovu poruku je menjao Dark Icarus dana 03.03.2005. u 23:11 GMT+1]
[ nika100 @ 03.03.2005. 22:09 ] @
program jasno;
var svejasno:integer;
begin
while svejasno=0 do
write ('Sta ti nije jasno?');
end.


[ nika100 @ 03.03.2005. 22:15 ] @
Ovako.
Za Dark Icarus-a.
Trenutno radim na tome da igru mogu da igraju 2 igraca jedan na strelice (key code:37,39) a drugi na mis.
Tu je dosao jedan mali problem:
Kada sa prvim igracem bacim lopticu gore ovaj i da je udari nekad mu se ne vazi da li znas u cemu je stvar?
[ Dark Icarus @ 03.03.2005. 22:17 ] @
Počećemo i od -5og koraka ako treba, hehe, pa i romero&carmack su počeli sa "hello world"-om....
[ nika100 @ 03.03.2005. 22:17 ] @
E to je za danas sve od mene Laku noc!
Odo da gledam seriju!
Cucemo se ponovo sutra!
CAO!!!
[ Milos Dedijer @ 03.03.2005. 22:25 ] @
Citat:
Dark Icarus: Počećemo i od -5og koraka ako treba, hehe, pa i romero&carmack su počeli sa "hello world"-om....


Evo ja cu poceti da pisem korak -1:

-1* Kako otvoriti Visual Basic 6 ?

E kad pocinje(mo)te?
[ Dark Icarus @ 03.03.2005. 22:45 ] @
Citat:
nika100: Ovako.
Za Dark Icarus-a.
Trenutno radim na tome da igru mogu da igraju 2 igraca jedan na strelice (key code:37,39) a drugi na mis.
Tu je dosao jedan mali problem:
Kada sa prvim igracem bacim lopticu gore ovaj i da je udari nekad mu se ne vazi da li znas u cemu je stvar?


Hm, morao bi da postuješ kod pa da vidimo. Ako sam dobro razumeo, drugi igrač (koji je na vrhu ekrana) ponekad ne odbije lopticu iako je na pravom mestu. Ako je tako, probaj sledeće:
- "spusti" gornjeg igrača za par piksela niže (za slučaj da igra pre detektuje udarac loptice u gornji zid nego u gornjeg igrača).
- proveri collision uslov između loptice i gornjeg igrača
[ nika100 @ 04.03.2005. 09:20 ] @
Evo postovacu kod jer je ovde malo veci problem.Kad udari gornjeg igraca sa strane ona se odbije,al' kad udari u sredinu nije bas tako.
Igra se sada gasi na escape.
[ nika100 @ 04.03.2005. 09:22 ] @
Citat:
[Ded4]
E kad pocinje(mo)te?

Pa vec smo krenuli.
[ nika100 @ 04.03.2005. 09:45 ] @
Vec sam krenuo da pravim engine.
Svaka linija koda ima objasnjenje i verujem da ce svima ceo kod biti jasan.
Pravim samo za jednog igraca koji igra protiv zida :).
Ovaj engine koj pravim ima dva nacina igranja.
Prvi je da reket stoji horizontalno,a drugi vertikalno.
Postova cu cim zavrsim ova 2 nacina.
[ nika100 @ 04.03.2005. 10:30 ] @
Evo postovacu nesto sto sam napravio.
Forma bi trebala da se zove mf a shape lopta.
U tajmeru ukucaj start
A u form_load setb
[ Dark Icarus @ 04.03.2005. 22:01 ] @
Pogledao sam kod, vraćam ti ga sa ispravkama.

Uslov za koliziju gornje palice si ugnezdio u uslov za koliziju donje, to sam ispravio...
I napravio sam proceduru koja loptici daje random impuls.

Mali savet: koristi manje ElseIf-ova a vise If...End If - ova.
[ nika100 @ 05.03.2005. 09:20 ] @
Hvala ti sve super radi!
Da li ti se svidja kako sam zapoceo engine?
[ System alert @ 05.03.2005. 11:11 ] @
Pronasao sam gresku u igrici.Posle nekog vremena loptica poludi i non-stop udara u Shape3 i nece da se odbije.
[ nika100 @ 05.03.2005. 14:52 ] @
Desava se :)
[ Dark Icarus @ 05.03.2005. 14:58 ] @
To sam i ja primetio, poenta je da se prilikom odbijanja invertuje vertikalni impuls (krene naviše), ali loptica ne beži iz zone kolizije pa se u sledećem ticku opet odbije naniže. Treba samo uvesti da se, osim što se promene koordinate loptice, promeni i njena Y osa (da ide malo nagore).
[ nika100 @ 05.03.2005. 15:55 ] @
Sredicu to!
[ Aleksandar Ružičić @ 06.03.2005. 01:50 ] @
evo i ja sam pokusao da napravim pong! :D
cilj mi je bio da igra bude fullscreen i da se u zavisnosti od velicine monitora (tj rezolucije) povecava/smanjuje prostor na kome se igra...
mislim, u tome sam uspeo... samo mi je problem ovaj flickering!!! (ARGH!!)

evo kod, pa vidite moze li ikome bilo sta odavde da koristi...
[ Aleksandar Ružičić @ 06.03.2005. 02:51 ] @
al sam ja gluuup!
sad pogledah kod i vidim da nisam koristio buffer u iscrtavanju loptice i igraca!
evo prepravljenog koda (flicker free!)...

p.s. znam da je grafika uzasna ali nisam mogao bolje za nekih 5 minuta provedenih u photoshopu...
[ nika100 @ 06.03.2005. 12:55 ] @
Pong ti je super!
Evo ja ovu moju najprostiju verziju jos malo pa sam prepravio!
Imas znaci i Engine!
Ajde ja cu moj da Uploadujem za kojih sat-dva!
CAO!
[ markozelenovic @ 10.01.2008. 08:47 ] @
Ljudi stvarno je glupost praviti igre u visual basicu, ovaj pong u c++ u moze se svesti na hiljadu puta manje koda,
zato svak ko hoce da pravi igre ni slucajno da uzima VB(ne govorim ja da VB nevalja).Ko hoce da pravi "sitne Win aplikacije" Vb je solidan!!!!
[ Shadowed @ 10.01.2008. 10:51 ] @
Postoji i tetris od 256 bajta, pa se opet igre ne prave u assembly-u :)
[ Crazy shadow @ 10.01.2008. 12:23 ] @
Ja sam skoro radio slicnu igru kao vasu tj istu samo sto sam je radio u game makeru i uradio sam igru i za 4 playera.Treba jos malo da je doradim.Ali je u sustini gotova.
Ako vas zanima mozete da je skinete http://rs78.rapidshare.com/files/60451757/MULTI_BOOL.rar