[ Milos Dedijer @ 01.03.2005. 21:40 ] @
Sta tacno mze da se uradi preko macroa... i sta zapravo pretstavlja sve to...
Citat:
Microsoft:
Macro security is set to medium, which will allow you to choose whether or not to run potentially unsafe macros.


Koliko je to zapravo ranjivo?

[ Sundance @ 07.03.2005. 14:41 ] @
Kad otvoriš dokument koji ih ima, iskoči ti dijalog u kojem te pida da li želiš automatsk pokretati makroe u dokumentu ili ne.

To nije ranjivost nego feature.
[ Milos Dedijer @ 09.03.2005. 19:02 ] @
Dobro, dobro pogresno sam se izrazio. Ali kako to moze da se iskoristi i zasto ga microsoft stavlja kao opasno...?
[ Andreavk @ 11.03.2005. 19:50 ] @
Ako zelis da neki program implementiras u Word ( npr. Yu konvertor kojim jednim klikom ceo dokument mozes prebaciti iz latinice u npr cirilicu ili obratno) moras omoguciti rad makroa u Wordu tako sto nivo sigurnosti u Makrou postavis na Low a posle instalacije restartujes i vratis na High. To je valjda zbog makrovirusa koji najcesce napadaju aplikacije Worda i Exela
[ Milos Dedijer @ 11.03.2005. 20:33 ] @
E to sam otprilike zeleo da znam...

I nisam sundance ni mislio da su macros ranjivos nego me zanimalo kako se moze iskoristiti sta je to zapravo...

toliko

hvala
[ nur @ 18.03.2005. 09:12 ] @
dobro ovo sto kazete je super inaformacija
ja imam ovakav problem sa macrosima
bilo koji document koji skinem iz outlook-a ,a da ju u wordu kada ga pokrenem pokaze gresku da nije pokrenut makros,ja triput pritisnem ok i onda ga otvori.Sta da uradim da direktno otvara ,da ne izbacuje tu gresku,inace kod mene je office 2003
unapred hvala