[ milan_kol @ 03.03.2005. 09:29 ] @
Skoro sam nabavio 3ds max 5, i malo se zezao u njemu...

1) Interesuje me kako moze da se napravi rupa u zidu, npr stavim jedan box i kako sad da izvadim jedan njegov deo?

2) kako mogu iz sfere da izvadim cilindar koji prolazi kroz nejnu sredinu, da ostane rupa?
[ pailhead @ 03.03.2005. 11:19 ] @
Tebi treba boolean operacija, nalazi se pod "compound objects" u istom meniju gde pravis kocku, loptu, kupu... (standard objects)

Ali odma da ti kazem da je to najgore moguce resenje, boolean u max-u treba da izbegavas kad god mozes, postoji plugin nisam siguran dal se zove Power Boolean, ili dal je u okviru Power Tools, koji ima iste komande ali malo kvalitetnije radi.
Rupu u zidu je bolje da napravis tako sto ces recimo nacrtati pravougaonik (rectangle) i recimo krug ako hoces da bude kruzna rupa, spojiti to u jedan spline i staviti modifier extrude.
[ veLDz4 @ 03.03.2005. 15:29 ] @
Power Booleans na delu

[ kovja.nick @ 16.03.2005. 13:23 ] @
U verziji 6 sigurno, a za peticu nisam siguran: ako pravis bas zidove, pretpostavljam da su rupe za prozore i vrata - imas gotove Wall objects a takodje i gotove Window i Doors objects - kad vrata linkujes za Objekat Wall, MAX automatski pravi rupu. Sto je jos bitnije, pomeranjem vrata ili prozora Rupa se pomera takodje.
Pitanje za pailhead: sto ne valjaju Boolean operacije - da nisu pouzdane i da su krajnje User-Unfriendly vidim i sam, ali da li prave suvise fejsova ili sta. Sta ne valja ispod haube?
[ pailhead @ 16.03.2005. 14:44 ] @
Pa jednostavno, retko kad dobijes zeljene rezultate, nije retkost da se komanda jednostavno zaglupi i stvara preklopljene stranice, rupe, a skoro uvek pravi visak tacaka i edgeva koji dovode do raznih mrlja i gresaka pri renderu.