[ paga @ 09.02.2010. 13:10 ] @
Muko moja pređi na drugoga .

To bi bilo ukratko ono što ja želim

U čemu je stvar : koristim Bussines S tarifu za telefoniranje (165 min,prenosi se u narednii mesec itd.) i tamo krajem decembra aktiviram tarifni dodatak internet od 5GB .
Pitam ja njih kako da kontrolišem promet , oni mi kažu da ne postoji mogućnost da ni ja ni oni vide stanje , već da uključim brojač na telefonu .

I ja to i uradim , I lepo krajem januara stigao ja do 4,75GB . Kad stiže račun , ono umesto 2000 , stiže 12 000 .
Kažu da sam prekoračio 5GB kojih mi je dato po tarifi (kako znaju kad rekoše da nemaju uvid u stanje??)
I reklamirao ja , a oni kažu , dozvolićemo vam da plaćate na rate . prc bato .

E neću.Nisam prekoračio,kaže mi moj telefončić , a oni neka tuže .
Šta vi kažete?

[Ovu poruku je menjao paga dana 09.02.2010. u 15:27 GMT+1]
[ Backy @ 09.02.2010. 13:24 ] @
ako se tarifni dodatak aktivira krajem meseca, zar se ne dobija samo deo dodatka srazmeran preostalom broju dana? (po srazmernoj ceni naravno)
[ noreniou @ 09.02.2010. 13:25 ] @
Moze, nazalost, brojac da prikazuje i nize vrednosti a da ispadne veci racun.
RAzlog - nacin zaokruzivanja protoka po sesiji.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.02.2010. 13:33 ] @
100KB se zaokruzuje po sesiji. Lepo pise na sajtu.
[ paga @ 09.02.2010. 13:38 ] @
Citat:
noreniou: Moze, nazalost, brojac da prikazuje i nize vrednosti a da ispadne veci racun.
RAzlog - nacin zaokruzivanja protoka po sesiji.


E za ovu foru sam saznao i ja skoro . Zbog tog njihovog zaokruživanja , ja sam pregurao 5GB.

I ne pravim ja pitanje okozaokruživanja , neka zaokružuju kilobajt na megabajt kad su ***** , nego neka omoguće UVID u preostalo stanje .

Kako ja da znam dal sam ili nisam prekoračio. Imao sam sreće, mogao je račun da mi bude i sto hiljada.
Šta bi onda radio?

A znate koliko sam prekoračio , 190MB.

Inače , ako niste znali megabajt u okviru pretplate košta 0,2929 dinara sa svim porezima , a preko pretplate 51,92
Samo 177 puta je skuplji .

Nego , šta mislite , dal imam osnov da izbrišu dug.?

Neka oni isključe internet na 5GB sa tim zaokruživanjem , nemam ja nikakav problem .Ili neka omoguće da se vidi stanje .Znate ono , poruka sa tekstom STA na neki broj.Svim mogućim tarifama to radi sem ovoj mojoj .

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 09.02.2010. u 20:55 GMT+1]
[ calexx @ 09.02.2010. 13:48 ] @
Hm, ako se zaokružuje na 100k, onda je za 5GB prekoračenja potrebno da se napravi 50000 kraćih konekcija (one duže su izračunate u telefonu i ne prelaze dozvoljeni limit) ili 1667 konekcija dnevno ili otprilike konekcija na minut, svih 24h, svih 30 dana. Jedino ako je telefon bio podešen da se svakog minuta konektuje i nešto proverava.
[ Ivan Dimkovic @ 09.02.2010. 13:52 ] @
Pa covek pise da je prekoracio samo 190 MB - to se lako moze desiti ako je koristio blizu 5 GB, a sve ostalo preko je zaokruzivanje, koje njegov counter nije prikazivao (mozda ima neki counter sw. koji omogucava da se podesi koliko da "zaokruzuje").

Na zalost, tesko da tu ima bilo sta od sudske zalbe - Telenor je istakao uslove koriscenja, i nije nista uradio van ugovornih prava.

Mobilni operateri su najgora vrsta pilicara - i usluge su im napravljene tako da postoji milion nacina da vas dodatno oderu. Meni je pre par dana stigao telefonski racun uvecan za 50 EUR samo zato sto mi se budjavi stari telefon 2 puta prikacio na net u USA u Januaru dok sam bio tamo - jbg, sta tu mogu - ja sam kriv. tj. glupi telefon koji je bez pitanja uspostavljao GPRS/3G vezu.

Ako imate limitirani saobracaj, nemojte ga koristiti vise od ~80% cisto da vas operater ne bi opeljesio zbog zaokruzivanja. Tu nema pomoci - ili to, ili uzmite neki veci paket.
[ calexx @ 09.02.2010. 14:14 ] @
To je druga priča, ja sam razumeo da je prekoračenje 5GB.
[ Joker @ 09.02.2010. 16:41 ] @
Meni uslovi korišćenja nisu baš najjasniji, za privatne korisnike piše ovo u uslovima

Za prepaid korisnike tarifiranje se vrši zaokruživanjem na 10 KB, dok se za postpaid korisnike tarifiranje se vrši prema tarifnom paketu korisnika - na 100 KB za Telenor Internet tarifne pakete, a na 1KB za tarifne pakete namenjene govornom saobraćaju.

A za biznis korisnike nisam našao uslove.

@Slobodan Milivojevic
po ovom je 1KB, ne ?
[ zemun88 @ 09.02.2010. 18:46 ] @
A jer si koristio ovu opciju:

Kako da znam koliko mi je ostalo besplatnih MB ili koliko sam MB potrošio koristeći Telenor Internet?
Stanje na vašem računu možete precizno proveriti slanjem SMS poruke sa sadržajem STA na broj 9848 (SMS poruku možete poslati koristeći modemsku aplikaciju – preko Telenor internet modema). Slanjem ovog SMS-a korisnik dobija informaciju o preostalom broju besplatnih MB na svom tarifnom paketu i trenutnom zaduženju bez pretplate, promocija i PDV-a. Ova poruka je besplatna. Preporučujemo da se provera trenutnog stanja vrši nakon završene veze (konekcije) sa Internetom, da bi korisnik imao uvid u preostali broj besplatnih megabajta (MB) i trenutno zaduženje. Navedeni podaci ažuriraju se nekoliko puta dnevno, a najkasnije do 24 sata.

Ona stoji za telenor postpejd internet. Mozda moze na ovaj nacin da se proveri potrosnja
[ Brucelee @ 09.02.2010. 19:05 ] @
Sto ti je to trebalo da radis?!
Mene je "drzavna" telekomunikaciona firma iskljucila 30.12 ybog navodno nekog neizmirenog racuna iz V meseca. Ja normalno predam kopiju uplatnice kao dokaz da sam uplatio i ukljucili su me tek 17.o1.. Sto je najgore oladio sam se od tog broja i nisam ga koristio ceo Januar i danas mi stigne poruka da sam zaduzen za taj mesec 1986 din a da ga nisam koristio. Inace pretplata za taj broj mi je 1000 din bez poreza na budale i pdv.
Jednom mi se desilo i to bas tog Maja da su mi 17 poruka odjednom naplatili crvenu zonu. Reklamirao a oni mi rekose da platim racun i da ce oni sa sledecim racunom da to odbiju, sto normalno nisam prihvatio nego sam cekao da oni to koriguju i da mi ispostave korigovan iznos koji sam uplatio.
Izgleda da ih je bolelo to sto nisu mogli da provuku onih 16 poruka pa su me iskljucili.
Sve dok se ne pojavi neki ZORO ili SUPERMEN (a da nisu Zeljko i Merlin ) nema nam druge nego da trpimo ili bojkotujemo iste. Da se ne pitamo "Kako smo komunicirali pre telefona" i da se vratimo golubovima koji su jeftiniji za odrzavanje i koje bi dresirali da ih hrane penzosi na Kalisu tako da bi imali minimalna ulaganja.
[ paga @ 10.02.2010. 14:47 ] @
Citat:
zemun88: A jer si koristio ovu opciju:

Kako da znam koliko mi je ostalo besplatnih MB ili koliko sam MB potrošio koristeći Telenor Internet?. Mozda moze na ovaj nacin da se proveri potrosnja


Ovaj servis niti bilo koji drugi ne funkcionise za biznis korisnike .
ja ni na koji nacin nisam mogao da proverim preostali iznos .
Ta poruk STA na broj 9848 , meni ne radi .

Ko zna , mozda ispadnu fer .
Mimo ovog problema , na ostalo sam zadovoljan .
[ shpibrazz @ 19.02.2010. 21:52 ] @
Buraz opusteno,pogledaj ovaj link...

http://arhiva.elitesecurity.or...-RACUN-DINARA-studentski-paket

Telenor je za sada kul,i preporucujem prepaid telenor internet za osobe kojima to nece biti primarna konekcija...nema racuna,nema ugovora,doplacujes kad ti treba...naravno,to je samo moje misljenje!

poZZ
[ paga @ 21.02.2010. 15:04 ] @
E , pa verovao ti ili ne , sad su najveće jajare ovi iz telenora .

Znaš što?

Telekom MTS naplaćuje 3 dinara sa porezom po megabajtu , za prekoračenje
Telenor naplaćuje 52 dinara sa porezima ,po megabajtu .

Znam ja da su svi oni ... ali pogledaj razliku u ceni .

I jednima i drugima je provera stanja veliki problem .

Raskinuo sam ugovor prekjuče i uplatio 2200 , a račun je bio oko 11500 . Čekam tužbu i spremam odbranu .
[ espresso @ 21.02.2010. 15:43 ] @
52 dinara izgleda naplaćuju samo tebi. Za ostale korisnike je 2-3 dinara, zavisno od paketa.
Bolje da si im to reklamirao umesto da spremaš odbranu.
[ Ćoba @ 17.03.2010. 17:37 ] @
Citao sam ovu temu ranije i mislio kako to meni nema sanse da se dogodi. Ali na zalost upisah se i ja u klub 'ovaca za sisanje'. Instaliram ja juce na iPhone neku aplikaciju (LockInfo) koja prikazuje trenutno vreme i RSS feedove na telefonu kada ja ovaj zakljucan. Vrlo zgodna i korsina stvarcica. Proverim stanje na telefonu pre nego sto krenem napolje (50mb total) i krenem sretan u grad. Posle ne vise od 4 sata vratim se kuci i imam sta da vidim. Stanje 330 mb! Imam ukljucen tarifni dodatak od 300mb i za vise od pola godine koriscenjeg istog, nisam nikada bio ni blizu tih 300mb. Posaljem poruku da proverim stanje na racunu i sledi sok: zaduzenje 2084 rsd bez poreza! Iako sam mnogima u zadnje vreme pricao kako je konkurentska firma za zaobilazenje u sirokom luku, posle uvida u cene kod istih, moram da priznam da razmisljam novi preseljaj. Evo cena najmanjih internet dodataka kod obe firme:

Telenor:
300 mb, 700 rsd, 1 mb u tarifi 2.33 rsd, 1 mb prekoracenja 51.2 rsd !

MTS:
3 gb !, 1152 rsd, 1 mb u tarifi 0.37 rsd, 1mb prekoracenja 3.8 rsd

Nema sumnje da je druga ponuda mnogo povoljnija. Nije da mi treba tih 3 gb ali osecaj sigurnosti da mogu da koristim net koliko god da mi treba bez straha da ce me docekati sok racun, nema cenu.

EDIT:

Gornje cene nisu validne za Internet tarifni dodatak na MTS-u, vec su to cene Surf Light Internet only paket. Znaci cene za MTS Internet tarifni dodatak koji je priblizan gore spmenutom Telenorovom paketu su:

MTS:
300 mb, 512 rsd, 1 mb u tarifi 1.7 rsd, 1mb prekoracenja 51.2 rsd

Znaci, dosta jeftinija cena (-36%) paketa za istu kolicinu podataka, ali ista cena za prekoracene megabajte.



[Ovu poruku je menjao Ćoba dana 18.03.2010. u 00:07 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 17.03.2010. 18:50 ] @
Izvini, ali kako je to minut nakon prekoracenja kod mts-a 3.8RSD?
[ Take 5 @ 17.03.2010. 20:26 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Izvini, ali kako je to minut nakon prekoracenja kod mts-a 3.8RSD?

Reč je o ceni prekoračenog megabajta, a ne minuta! Pretpostavljam da je mislio na osnovu ovoga:

[att_img]

???
[ Ćoba @ 17.03.2010. 20:27 ] @
Pa to je valjda ovo:

http://www.mts.telekom.rs/index.php/Surf_Light.html

ako nije i znas nesto vise onda nemoj to kriti od mene i ostalih.
[ Ćoba @ 17.03.2010. 20:36 ] @
Sorry, izgleda da to nije to, tek sam sad nasao internet tarifni dodatak na MTS sajtu:

http://www.mts.telekom.rs/index.php/Postpaid_extra.html

pa onda izaberete WAP/Internet.

Izgleda da je i na MTS-u ista stvar. Posle utrosenih 'besplatnih' x megabajta ide standardnih 40 rsd + porezi po 1 mb. Mada ni na Telenoru ni na MTS nigde ne pise koja je cena kad potrosis 'besplatne' megabajte.
[ Ćoba @ 17.03.2010. 20:39 ] @
@Take 5 upravo tako, prevideo sam da on prica o minutima a ne megabajtima. Ali svejedno, izgleda je tak podataka o 3.8 rsd/mb pogresan. Mada, nigde nije eksplicitno naznaceno koliko kosta megabajt u tarifnom dodatku za postpaid posle utrosenih besplatnih megabajtova, ni na MTS-u, ni na Telenoru ;)
[ espresso @ 17.03.2010. 22:17 ] @
Nisi naveo tačne podatke. 3GB košta 1557 dinara kod Telekoma dok za 1500 dinara kod Telenora imaš 5GB. Ko je tu jeftiniji?
Cena po MB posle utrošenih tarifnih dodataka je kao što bi platio i da ne koristiš tarifne dodatke - ista kod oba provajdera (oko 50 din).

Dakle, da sumiramo, ništa od iznetih cena nije tačno. Telekom je možda povoljniji za potrošnju do 300MB ali za veći prenos podataka jeftiniji su Telenorovi dodaci a i mreža im bolje radi. Nek zaobilaze i dalje one prve u širokom luku, slobodno.
[ Ćoba @ 17.03.2010. 23:12 ] @
Citat:
espresso:Dakle, da sumiramo, ništa od iznetih cena nije tačno.
Znam, to sam i sam rekao u jednoj od mojih prethodnih poruka. Evo, editovao sam originalni post i objasnio moju zabunu i izneo tacne cene.
Citat:
espresso:Nisi naveo tačne podatke. 3GB košta 1557 dinara kod Telekoma dok za 1500 dinara kod Telenora imaš 5GB. Ko je tu jeftiniji?
Nisu isti paketi i ne mozes ih porediti. Isti paket od 300MB, koji ja placam kod telenora 700 RSD je kod MTS-a 512 RSD. Ko je tu jeftiniji? Pazi, da se razumemo, i ja preferiram Telenor kad je usluga u pitanju, ali u ovom paketu koji meni odgovara, MTS je ipak zanacajnije jeftiiniji (36%)
[ Backy @ 17.03.2010. 23:47 ] @
Citat:
Ćoba: Mada, nigde nije eksplicitno naznaceno koliko kosta megabajt u tarifnom dodatku za postpaid posle utrosenih besplatnih megabajtova, ni na MTS-u, ni na Telenoru ;)


naravno da nije eksplicitno naznačeno... ali koliko se naplaćuju poruke kad potrošiš dodatak za njih? zašto bi drugačije bilo sa internetom? ;)
[ espresso @ 18.03.2010. 07:23 ] @
Citat:
Isti paket od 300MB, koji ja placam kod telenora 700 RSD je kod MTS-a 512 RSD. Ko je tu jeftiniji?

Ja i kažem da je Telekom jeftiniji za potrošnju do 300MB ali kad si već pomenuo paket od 3GB koji pruža osećaj sigurnosti, onda sam naveo Telenorovih 5GB koji manje koštaju od tih 3GB kod Telekoma.
Uostalom, ja sam baš zbog tarifnog dodatka raskinuo ugovor sa Telekomom - jer t. d. ne može da se odjavi jednostavno (u mom slučaju nije mogao nikako).
[ delboy_bg @ 18.03.2010. 14:25 ] @
Ovde mi nešto nije jasno ako nemaju uvid koliko si potrosio ,kako onda mogu da ti naplate tih 12 000 ,to ne razumem ,to ono ofrlje ,e tebe ćemo 5000 din da zveknemo ,a tebe ćemo 12 000 din,nije mi jasno za sve usluge što pruže moraju da imaju u uvid koliko si potrošio,imam ja sličnih problema kod mts, za doplatu sms poruka ,ljudi mi lepo naplate taj sms dodatak ,a isto tako mi i naplate i koliko sam poruka prekoračio izvan mog paketa,kao da nisam uplatio taj sms dodatak ,pa mi racun dodje jedno 1000 veci nego sto treba ,i svaki put ulazem reklamacije ,smucilo mi se vise i naravno posle 6 meseci odgovore na reklamaciju kao da su mi prihvatili ,ali nikako da vrate pare ,evo treci mesec ne odbijaju mi od racuna te pare
[ Take 5 @ 18.03.2010. 21:24 ] @
Citat:
Ćoba:.. Mada, nigde nije eksplicitno naznaceno koliko kosta megabajt u tarifnom dodatku za postpaid posle utrosenih besplatnih megabajtova, ni na MTS-u, ni na Telenoru...

Nema ni potrebe da piše, kada potrošiš tarifni dodatak primenjuje se valjda normalna cena koja važi za tvoj tarifni profil (bar bi tako trebalo da bude po svoj logici stvari?).
[ Backy @ 19.03.2010. 01:29 ] @
ja sam to isto napisao par postova iznad :D
[ bttp @ 17.04.2010. 23:26 ] @
A uvid imaju na kraju meseca.

Samo me zanima da li i MTS zaokružuje isto na 100kb te tarifne dodatke ili nema zaokruživanja (tarifiranje po kilobajtu)? Ili je kako za koji tarifni dodatak?
[ scylerx @ 21.04.2010. 02:22 ] @
Nigde nije naznačeno, što me dovodi u sumnju da su u potpunosti skinuli tarifne dodatke od telenora, tj u ovom slučaju način tarifiranja, mada je u Control mobilni Net 10kb, dok je kod telenora 100 kb u odgovarajućem paketu.